Szybkie linki

Ścieżka nawigacyjna

Nawigacja:

Treść strony

Dionizy Jaśniewicz

  • D. Jaśniewicz

Dionizy Jaśniewicz

Samorządny Powiat
Okręg wyborczy nr 4 (gmina Września-miasto)
Starosta wrzesiński

Członek Komisji Budżetowo - Finansowej, Planowania i Rozwoju Lokalnego, Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pełni funkcję starosty wrzesińskiego od 2002 roku.
Jego priorytety to rozwój inwestycyjny powiatu możliwy dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych, rozbudowywanie lokalnej infrastruktury, wspieranie szkolnictwa zawodowego, poprawa jakości służby zdrowia, budowanie szerokiej bazy społecznej dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć oświatowych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych. 
Od 2002 roku w wyniku przeprowadzonych reform została podniesiona jakość kształcenia zawodowego w powiecie wrzesińskim, który regularnie zdobywa wysokie miejsca w rankingach w zakresie rozwoju oświaty. Region zmienił się także pod względem gospodarczym. Przedsiębiorcy lokują tu swoje zakłady i dają pracę mieszkańcom. W ostatniej kadencji zakończono wielką inwestycję – rozbudowę szpitala powiatowego wartą blisko 70 mln zł, z czego 27 mln pochodziło ze środków unijnych. Teraz trwa wyposażanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach, zbudowanego w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego”. Łączna wartość projektu to blisko 80 mln zł, z czego 95% to środki z funduszy europejskich.
W moim przekonaniu, oprócz kwestii infrastrukturalnych i inwestycji oświatowych, które są w trakcie realizacji, największym wyzwaniem jest dobre wykorzystanie bazy i potencjału, które dotychczas zbudowaliśmy, i osiągnięcie pewnej sprawności organizacyjnej, która pozwoli mieszkańcom wyraźnie odczuć walor tych inwestycji. To dobry moment do wykorzystania tego kapitału. Drugim bardzo ważnym wyzwaniem jest budowanie więzi międzypokoleniowych. Nie polega to na tym, że chcemy się wyłącznie opiekować osobami starszymi, bo tak najczęściej jest to pojmowane. Przybywa osób w wieku seniorskim. To ogromny potencjał do wykorzystania, konieczne jest więc budowanie relacji i więzi międzypokoleniowych – od młodzieży poprzez osoby aktywne zawodowo właśnie po grupy seniorskie, które nie mogą być pozostawione same sobie.

drukuj ()

« wstecz

Adres

Starostwo Powiatowe we Wrześni

ul. Chopina 10
62-300 Września

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 61 640 44 44
fax +48 61 640 20 51

e-mail: starostwo@wrzesnia.powiat.pl

Godziny

Godziny urzędowania

Poniedziałek       8:00 – 16:00

Wtorek - piątek  7:00 – 15:00

Standardy i wytyczne

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj deklarację dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.