Szybkie linki

Treść strony

Protokół nr 25 / 2021

PROTOKÓŁ NR 25/2021

Z POSIEDZENIA KOMISJI ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ

z dnia 22 listopada 2021 r.

 

Henryka Waligóra, przewodnicząca komisji otworzyła posiedzenie i stwierdziła obecność siedmiu członków komisji. Posiedzenie odbyło się w Bursie Międzyszkolnej we Wrześni przy ul. Słowackiego 11. Ze względu na tematykę, w posiedzeniu, uczestniczyły:

  • Ewa Mojżeszewicz, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej we Wrześni;
  • Anna Maria Kulczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni.

Lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu.

Przewodnicząca komisji przedstawiła porządek obrad:

  1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum.
  2. Przedstawienie porządku posiedzenia.
  3. Zapoznanie się z funkcjonowaniem Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni.
  4. Sprawy bieżące.
  5. Zakończenie.

Członkowie komisji jednomyślnie przyjęli przedstawiony porządek obrad.

 

Pkt 3 Zapoznanie się z funkcjonowaniem Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni.

Przewodnicząca komisji poprosiła o przedstawienie  punktu Ewę Mojżeszewicz, kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni.

Ewa Mojżeszewicz, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni przedstawiła sytuację funkcjonowania placówki w czasie pandemii. Poinformowała, że Warsztat Terapii Zajęciowej był zamykany na okres 3-4 miesięcy i był to bardzo ciężki czas dla pracowników, a przede wszystkim dla uczestników Warsztatów. Dodała, że realizacja planu pracy odbywała się w formie zdalnej, jednak było to utrudnione ze względu na brak dostępu do telefonu czy Internetu przez niektórych uczestników, dlatego terapeuci przygotowywali zadania dla członków Warsztatów i dostarczali je do ich domów. Nadmieniła, że tylko 6 uczestników z 50 jest niezaczepionych, natomiast jeśli chodzi o kadrę pracowniczą to na 14 osób, tylko 1 osoba jest niezaszczepiona. Dodała, że w związku z przebytą izolacją społeczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 uczestnicy stali się bardziej problemowi, pojawiają się przejawy agresji oraz niedostosowań społecznych. Nadmieniła, że w związku z obostrzeniami praca z innymi Warsztatami jest ograniczona.

Anna Maria Kulczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni dodała, że dla wielu uczestników była to sytuacja niezrozumiała, dlatego tak ciężko było im dostosować się do panujących zasad i zamknięcia w domach.

Ewa Mojżeszewicz poinformowała o przypadkach zachorowań na depresję, przez które konieczna była wizyta u psychiatry oraz wdrożenie leków.

Przewodnicząca komisji zapytała, w jakim wieku są uczestnicy Warsztatów.

Ewa Mojżeszewicz odpowiedziała, że najmłodszy uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni ma 27 lat, a najstarszy uczestnik ma 54 lata.

Radna Małgorzata Cichacka zapytała, czy stwierdzono zachorowania na COVID-19 w Warsztatach Terapii Zajęciowej we Wrześni.

Ewa Mojżeszewicz odpowiedziała, że najgorszym czasem dla Warsztatów Terapii Zajęciowej jeśli chodzi o zachorowania na COVID-19 był październik zeszłego roku. Dodała, że jeden uczestnik przebywał w szpitalu, po kilku dniach jego stan zdrowia poprawił się, a pozostali uczestnicy przebiegli chorobę bez powikłań.

Przewodnicząca komisji zapytała, czy istnieje lista oczekujących na przyjęcie do Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni.

Ewa Mojżeszewicz odpowiedziała, że lista oczekujących obejmuje około 10 osób. Dodała, że rocznie do placówki przyjmuje się 2 - 3 osoby. Poinformowała o organizowaniu zajęć dla osób z listy oczekujących, które odbywają się raz w tygodniu. Nadmieniła, że osoby te zapraszane są również na imprezy wewnętrzne, takie jak Dzień Sportu, czy wyjścia do kina w celu integracji z pozostałymi członkami Warsztatów.

Przewodnicząca komisji zapytała, czy są planowane jakieś prace remontowe na terenie Warsztatów.

Ewa Mojżeszewicz odpowiedziała, że w najbliższym czasie zostaną wymienione okna i zostanie zamontowana nowa winda.

Anna Maria Kulczyńska poinformowała, że PFRON  na przyszły rok planuje nowe programy, które będą obejmować również wynajmem mieszkań oraz samochodów dla osób z niepełnosprawnością.

 

W pkt. Sprawy bieżące członkowie komisji nie podjęli dyskusji. Z uwagi na zrealizowanie porządku obrad przewodnicząca komisji zamknęła posiedzenie.

 

Na tym protokół zakończono i po zapoznaniu się z jego treścią podpisano.

 

Przewodnicząca komisji

/-/ Henryka Waligóra

 

 

Protokołowała:

Marta Mittmann

drukuj (Protokół nr 25 / 2021)

« wstecz

Adres

Starostwo Powiatowe we Wrześni

ul. Chopina 10
62-300 Września

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 61 640 44 44
fax +48 61 640 20 51

e-mail: starostwo@wrzesnia.powiat.pl

Godziny

Godziny urzędowania

Poniedziałek       8:00 – 16:00

Wtorek - piątek  7:00 – 15:00

Standardy i wytyczne

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj deklarację dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.