Szybkie linki

Treść strony

Protokół nr 20 / 2017

PROTOKÓŁ NR 20/2017

Z POSIEDZENIA

KOMISJI EDUKACJI, KULTURY, SPORTU I TURYSTYKI

z dnia 24 marca 2017 r.

 

Stefan Tomczak, przewodniczący komisji otworzył posiedzenie stwierdzając obecność czterech członków komisji. W posiedzeniu wzięła udział Bożena Nowacka, sekretarz powiatu. Lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu.

Przewodniczący komisji przedstawił porządek obrad, a po akceptacji przez członków komisji przystąpił do realizacji jego merytorycznych punktów:

1. Otwarcie i stwierdzenie quorum.

2. Przedstawienie oraz analiza oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego w świetle liczby absolwentów oraz preferencji wyboru kierunków kształcenia absolwentów szkół gimnazjalnych.

3. Informacje na temat projektów organizacyjnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego na rok szkolny 2017/2018 oraz związane z tym sprawy kadrowe.

4. Stan przygotowania szkół do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w kontekście wyposażenia stanowisk egzaminacyjnych.

5. Omówienie projektu Uchwały Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju i Wsparcia Sportu w Powiecie Wrzesińskim”.

6. Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu, która odbędzie się w dniu 28 marca 2017 roku.

7. Wolne głosy i wnioski.

Członkowie komisji jednomyślnie przyjęli przedstawiony porządek obrad.

 

Pkt 2, pkt 3, pkt 4

Członkowie komisji zapoznali się z:

1) analizą oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego w świetle liczby absolwentów oraz preferencjami wyboru kierunków kształcenia absolwentów szkół gimnazjalnych;

2) informacją na temat projektów organizacyjnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego na rok szkolny 2017/2018 oraz związanymi z tym sprawami kadrowymi;

3) stanem przygotowania szkół do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w kontekście wyposażenia stanowisk egzaminacyjnych.

 

Pkt 5 Omówienie projektu Uchwały Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju i Wsparcia Sportu w Powiecie Wrzesińskim”.

Członkowie komisji zapoznali się z treścią projektu uchwały Rady w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju i Wsparcia Sportu w Powiecie Wrzesińskim. Obecnie obowiązujący program z 2013 r. wymaga zmian i dostosowania do aktualnych potrzeb w zakresie rozwoju i wsparcia sportu. Członkowie komisji zaopiniują projekt uchwały na kolejnym posiedzeniu komisji.

 

Pkt 6 Omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu, która odbędzie się w dniu 28 marca 2017 roku.

Członkowie komisji zapoznali się z planowanym porządkiem obrad oraz dołączonymi do niego materiałami na XXX sesję Rady Powiatu Wrzesińskiego. Opiniowali ponownie projekt uchwały z wprowadzonymi zmianami w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych.

Projekt uchwały znajduje się w Referacie Kontroli, Obsługi Rady i Zarządu pod znakiem SOR.0006.2017.

Członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali treść projektu uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych.

 

Pkt 7 Wolne głosy i wnioski.

W tym punkcie członkowie komisji nie podjęli dyskusji.

 

Z uwagi na wyczerpanie porządku obrad Stefan Tomczak, przewodniczący komisji zamknął posiedzenie.

Na tym protokół zakończono i po zapoznaniu się z jego treścią podpisano.

 

 

Przewodniczący komisji

/-/ Stefan Tomczak

 

Protokołowała:

Marta Maciejczak, Referat Kontroli, Obsługi Rady i Zarządu

 

 

drukuj (Protokół nr 20 / 2017)

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Stefan Tomczak
  • opublikował: Marta Mittmann
    data publikacji: 2017-05-15 10:40

« wstecz

Adres

Starostwo Powiatowe we Wrześni

ul. Chopina 10
62-300 Września

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 61 640 44 44
fax +48 61 640 20 51

e-mail: starostwo@wrzesnia.powiat.pl

Godziny

Godziny urzędowania

Poniedziałek       8:00 – 16:00

Wtorek - piątek  7:00 – 15:00

Standardy i wytyczne

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj deklarację dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.