Szybkie linki

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

Zaproszenie do składania ofert

W związku z planowanym zadaniem pn.: „Opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Leśnej 10 we Wrześni” zapraszamy do składania ofert.

 

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej  dla zadania pn.: „Budowa sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Leśnej 10 we Wrześni”  ubiegającego się o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Infrastruktura kapitału ludzkiego, Działanie 9.3. Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Poddziałanie 9.3.3 Inwestowanie     w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej. Zadanie pn. „„Budowa sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Leśnej 10 we Wrześni”” polega na: wybudowaniu infrastruktury wzmacniającej sprawność fizyczną uczniów – nowego obiektu tj. sali gimnastycznej o wymiarach boiska 12 m x 24 m z trybunami stałymi na ok. 100 osób, oraz z zapleczem tj. szatniami, toaletami, pokojem nauczycielskim oraz magazynem na sprzęt sportowy. Boisko będzie posiadać możliwość podzielenia na 2 części za pomocą siatki lub kotar.

Mapa sytuacyjna do wydania decyzji lokalizacyjnej celu publicznego stanowi załącznik nr 6 do zapytania ofertowego.

 

2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:

1/ wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy)
w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2012, poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2013, poz. 1129 ze zm.),

2/ wykonanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2013, poz. 1129 ze zm.) wraz z kosztorysem inwestorskim i przedmiarem robót, opracowanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r., Nr 130, poz. 1389),

3/ Charakterystykę energetyczną  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25 kwietnia 2012 (Dz.U. 2012 poz. 462 ze zmianami) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

3. Wykonawca wykona dokumentację w następujących ilościach:

1/ wielobranżowy projekt budowlany – 5 egz.

2/ wielobranżowy projekt wykonawczy – 3 egz.

3/ kosztorys inwestorski – 1 egz. dla każdej z branż

4/ przedmiar robót – 1 egz. dla każdej z branż

5/ specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – 3 szt. dla każdej z branż

6/ charakterystyka energetyczna – 2 egz.

4. Wykonawca wykona i przekaże dokumentację w wersji elektronicznej na płycie CD lub DVD. Dokumentację kosztorysową Wykonawca zapisuje w formie PDF i ATH.

4. Wykonawca zapewnia, że dokumentacja projektowa będzie posiadała wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia projektowe w zakresie wynikającym z przepisów prawa obowiązujących, na dzień przekazania dokumentacji projektowej Zamawiającemu.

5. Wykonawca zapewnia, że Dokumentacja projektowa będzie wykonana na aktualnej mapie sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych, spełniającej wymagania wynikające
z Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 roku (Dz. U. z 1995r., Nr 25, poz. 133) w sprawie opracowań geodezyjno – kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie. Aktualną mapę do celów projektowych Projektant uzyska we własnym zakresie i na swój koszt.

6. Wykonawca we własnym zakresie w ramach wynagrodzenia określonego w niniejszej umowie pozyska wszelkie warunki techniczne podłączenia mediów, badania, odstępstwa, ekspertyzy  w tym p.poż,  sanitarno – higieniczne, bhp i inne czynności, jeśli będą niezbędne do prawidłowej  realizacji  przedmiotu umowy. Koszty wydanych opinii, decyzji, uzgodnień i warunków technicznych, opłat skarbowych ponosi Wykonawca.

7. Wykonawca zapewni udział w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych przez te osoby opracowań projektowych, zapewniające uwzględnienie zawartych  w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego.

8. Wykonawca zapewni sprawdzenie dokumentacji projektowej przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia. Każdy egzemplarz dokumentacji projektowej musi być podpisany przez projektanta i sprawdzającego.

9. Wykonawca zapewni nieodpłatne uzupełnienia dokumentacji projektowej o ewentualne uwagi uzyskane od organu administracji, wydającego decyzję pozwolenie na budowę.

10. Wykonawca do przekazywanej dokumentacji projektowej dołączy pisemne oświadczenie, że dostarczona dokumentacja projektowa jest wykonana zgodnie z umową i że nie posiada wad fizycznych i prawnych.

11. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu usługi do przestrzegania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Dokumentacja będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia robót budowlanych. W związku z tym Wykonawca uwzględni w szczególności zapisy art. 29 i następne ustawy Prawo zamówień publicznych, który określa, że przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, którego nie można opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca zobowiązany jest do opisania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazwy. Jeżeli nie będzie to możliwe i jedyną możliwością będzie podanie nazwy materiału lub urządzenia, to Wykonawca zobowiązany jest do dopisania „lub równoważne” oraz załączenia tabeli równoważności, która określać będzie parametry materiałów lub urządzeń, których spełnienie będzie powodowało uznanie, że zaoferowane materiały lub urządzenia są równoważne.

11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie żądania, roszczenia i koszty stron trzecich, spowodowane naruszeniem przez siebie w trakcie realizacji przedmiotu umowy praw autorskich, patentowych, znaków towarowych, itp.

10. Wykonawca zapewnia, iż infrastruktura objęta budową zostanie zaprojektowana zgodnie z wytycznymi dla konkursu ogłoszonego 24 maja 2016 roku w ramach  Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Infrastruktura kapitału ludzkiego, Działanie 9.3. Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Poddziałanie 9.3.3 Inwestowanie  w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej, a w szczególności koncepcją uniwersalnego projektowania, o której mowa w Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości i szans kobiet i mężczyzn                      w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.

13. Wykonawca zobowiązuje się do współdziałania ze służbami Zamawiającego oraz innymi wskazanymi przez Zamawiającego osobami lub podmiotami, oraz stosowania się do poleceń upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego. W przypadku, kiedy Wykonawca stwierdzi, że polecenie upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wykracza poza jego uprawnienia lub poza zakres umowy, w terminie 2 dni od dnia otrzymania takiego polecenia powiadomi pisemnie o tym Zamawiającego przedstawiając swoje stanowisko. Zamawiający przekaże swoją decyzję Wykonawcy w terminie 3 dni od daty otrzymania powiadomienia.

14. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia przy zastosowaniu rozwiązań technologicznych, materiałów energooszczędnych minimalizujących koszty docelowego zadania inwestycyjnego oraz koszty utrzymania obiektu w okresie jego eksploatacji.

15.Wykonawca zobowiązuje się do informowania o przebiegu prac projektowych oraz o kosztach inwestycji na każde żądanie Zamawiającego.

16.Zamawiający jest uprawniony do zgłaszania rozwiązań projektowych, w tym mających wpływ na koszty realizacji projektu na każdym etapie współpracy. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić przedstawione przez Zamawiającego rozwiązania projektowe, jeżeli są one zgodne z przepisami prawa oraz wymaganiami technicznymi, konstrukcyjnymi i wiedzą budowlaną na własny koszt.

17. Decyzja lokalizacji inwestycji celu publicznego zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego.

 

Maksymalny planowany łączny koszt prac budowlanych wykonanych na podstawie projektu nie może przekroczyć 3.000.000,00 zł brutto.

 

KOD CPV

71220000-6 usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 usługi architektoniczne i podobne

 

II. Termin realizacji zadania

Maksymalny termin wykonania do 22 lipca 2016 r.

 

  1. Warunki udziału w postępowaniu

 

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełnią następujące warunki:

 

1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub  czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

Warunek ten Wykonawca spełni składając oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr 2,

 

2. posiadają wiedzę i doświadczenie

Warunek ten będzie przez Wykonawcę spełniony jeżeli wykaże się należytym wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy  -  w tym okresie, jednej usługi potwierdzonej dowodami, że została wykonana należycie, polegającej na wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej nowego budynku o powierzchni całkowitej nie mniejszej niż 550 m² lub wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej rozbudowy/przebudowy obejmującej powierzchnię całkowitą budynku nie mniejszą niż 550m² . Wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.

 

3. dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, a także dysponują osobami zdolnymi do  wykonania  zamówienia:

- odpowiedni potencjał techniczny

Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do zapytania ofertowego

- osoby zdolne do wykonania zamówienia:

Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i przedłoży: wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich uprawnień/kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załączonego wzoru.

 

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował następującymi osobami do realizacji zadania:

a) co najmniej jednym projektantem branży architektonicznej, który posiada:

  • doświadczenie zawodowe w wykonywaniu projektów w.w zakresie, w tym wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie  co najmniej - jednego projektu dla budowy budynku o powierzchni całkowitej nie mniejszej niż: 550 m², który uzyskał decyzję pozwolenia na budowę lub wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej rozbudowy/przebudowy obejmującej powierzchnię całkowitą budynku nie mniejszą niż 550 m²

   oraz

  • posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności architektonicznej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz
  • należy do właściwej izby samorządu zawodowego oraz jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;

b) co najmniej jednym projektantem branży konstrukcyjno – budowlanej, który posiada:

  • doświadczenie zawodowe w wykonywaniu projektów w.w zakresie, w tym wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej - jednego projektu dla budowy budynku o powierzchni całkowitej nie mniejszej niż: 550 m², który uzyskał decyzję pozwolenia na budowę lub wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej rozbudowy/przebudowy obejmującej powierzchnię całkowitą budynku nie mniejszą niż 550 m²

oraz

  •   uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstruktor lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

 oraz

  • należy do właściwej izby samorządu zawodowego oraz jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;

c) co najmniej jednym projektantem branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i niskoprądowych, który posiada:

  • doświadczenie zawodowe w wykonywaniu projektów w.w zakresie , w tym wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej  jednego projektu dla budowy budynku o powierzchni całkowitej nie mniejszej niż: 550 m², który uzyskał decyzję pozwolenia na budowę lub wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej rozbudowy/przebudowy obejmującej powierzchnię całkowitą budynku nie mniejszą niż 550 m²;

oraz

  • posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i niskoprądowych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji projektanta w zakresie projektowania instalacji elektrycznych oraz
  • należy do właściwej izby samorządu zawodowego oraz jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;

d)  co najmniej jednym projektantem branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, który posiada:

  • doświadczenie zawodowe w wykonywaniu projektów w.w zakresie , w tym wykonanie w okresie ostatnich trzech lat  przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej jednego projektu dla budowy budynku o powierzchni całkowitej nie mniejszej niż: 550 m², który uzyskał decyzję pozwolenia na budowę lub wykonaniu pełnej dokumentacji projektowej rozbudowy/przebudowy obejmującej powierzchnię całkowitą budynku nie mniejszą niż 550 m²

oraz

  • posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji projektanta w zakresie projektowania sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz
  • należy do właściwej izby samorządu zawodowego oraz jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;

Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.

 

4. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia

Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do zapytania ofertowego

 

Ocena spełniania warunków określonych dla Wykonawców będzie dokonywana na podstawie analizy dokumentów i oświadczeń, które zamawiający określił w zapytaniu ofertowym, przy zastosowaniu kryterium: “spełnia“, “nie spełnia”.

 

 

  1. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty i oświadczenia:

 

1. Oświadczenie, że Wykonawca spełnia wymogi wg. załącznika nr 2 do zapytania ofertowego. Oświadczenie winno być podpisane przez Wykonawcę lub osoby występujące w jego imieniu zgodnie z przepisami prawa.

 

2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich uprawnień/kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania  zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, na potwierdzenie warunku o którym mowa w pkt. III, ppkt. 3 zapytania ofertowego, wg załącznika nr 3.

Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia poprzez osoby wymienione w wykazie osób.

Dopuszcza się zmianę osoby wskazanej w ofercie w załączniku nr 3 „Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia” na osobę spełniającą wymagania określone w zapytaniu oferotwym jedynie w formie pisemnej w przypadkach wystąpienia sytuacji losowych tj. jak np. choroba, śmierć,  udokumentowanych przez Wykonawcę tylko i wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego.

 

3. Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz z załączeniem dowodów czy zostały wykonane należycie wg załącznika nr 4.

 

W przypadku działania przez pełnomocnika firmy do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo.

 

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu w oryginale pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.

 

Do oferty należy dołączyć aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

 

V. Informacje na temat zakresu wykluczenia

Z postępowania wyklucza się wykonawców, którzy są powiązani osobowo lub kapitałowo z beneficjentem. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,

c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli,

e) pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób.

Na potwierdzenie braku okoliczności wykluczenia należy złożyć oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 7.

 

VI. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami

- Mirosław Remienica – inspektor Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich

e-mail: inwestycje@wrzesnia.powiat.pl

w  przypadku nieobecności

- Grzegorz Stangreciak – inspektor Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich  e -mail: inwestycje@wrzesnia.powiat.pl

 

VII. Termin związania z ofertą

1. Termin związania ofertą wynosi 30 dni.

2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

 

VIII. Opis sposobu przegotowania oferty

1. Ofertę sporządza się w języku polskim.

2. Ofertę należy sporządzić na formularzu według załączonego wzoru (załącznik nr 1).

3.Formularz oferty i stanowiące jego integralną część załączniki winny być napisane czytelnie, trwałą techniką i podpisane oraz opatrzone pieczątką imienną przez wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela.

4.Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty wymienione w pkt IV i V zapytania ofertowego.

5. Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego.

6. Zamawiający zaleca, aby wszystkie strony oferty były spięte (zszyte) w sposób trwały, zapobiegający możliwości dekompletacji zawartości oferty.

7. Wszystkie zapisane strony powinny być ponumerowane oraz parafowane przez osobę/y uprawnione  do reprezentowania Wykonawcy.

8. Za podpisane uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną złożony przez osobę/y upoważnione zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy, określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie właściwym dla formy organizacyjnej.

 W przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.

9. Poprawki w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej ofertę.

 

IX. Termin składania ofert

Ofertę należy złożyć do dnia 21.06.2016 r. do godziny 9.00, w kancelarii Starostwa Powiatowego we Wrześni, ul. Chopina 10, 62-300 Września. Dopuszcza się przesłanie oferty cenowej w w/w terminie skanem  na adres e-mail: przetargi@wrzesnia.powiat.pl.

X. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Cenę oferty należy określić z należytą starannością, na podstawie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem wszystkich kosztów związanych z realizacją zadania wynikających z zakresu usługi, niezbędnych do wykonania zadania i doliczyć do powstałej kwoty inne składniki wpływające na ostateczną cenę.

2. Jeżeli Wykonawca ma zamiar zaproponować jakieś rabaty lub upusty cen, powinien je od razu ująć w obliczeniach ceny, tak aby wyliczona cena za realizację zamówienia była ceną całościową. Późniejsze, np. w trakcie otwierania ofert, propozycje obniżek ceny nie będą przyjmowane przez Zamawiającego do wiadomości. Proponowana cena łączna powinna być podana w wysokości ostatecznej, tak aby Zamawiający nie musiał już dokonywać żadnych obliczeń, przeliczeń itp. działań w celu jej określenia.

3. W ofercie należy podać cenę brutto zamówienia, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku – za całość przedmiotu zamówienia, według zasady, że trzecia cyfra po przecinku od 5 w górę powoduje zaokrąglenie drugiej cyfry po przecinku w górę o 1. Jeśli trzecia cyfra po przecinku jest niższa od 5 zostaje skreślona, a druga cyfra po przecinku nie ulegnie zmianie.

4. Cena winna być wyrażona cyframi w złotych polskich oraz słownie.

5. Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, to Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.

6. Cena oferty winna być wyliczona według przepisów zawartych w ustawie o cenach (Dz. U. z 2013 r., poz. 385) oraz na podstawie aktów wykonawczych.

7. Jeżeli cena oferty wyda się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i wzbudzi wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności będzie niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

 

XI. Zamawiający zastrzega sobie prawo do modyfikacji zapytania ofertowego, unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, jak również do przesunięcia terminu składania ofert, bez podania przyczyny. Wykonawcom nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, ani uprawnienia wobec Zamawiającego.

 

 

XII. Kryteria oceny ofert oraz zasady obliczania i przyznawania punktacji za kryterium:

1. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w zapytaniu ofertowym.

2. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w oparciu o następujące kryteria:

 

Nazwa  kryterium

Waga

Cena oferty

Termin realizacji

80 %

20%

 

Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania otrzyma maksymalną liczbę punktów. Pozostałym ofertom, wypełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.

Sposób obliczenia:

Ad.1  cena

                               C = ( Cn : Co ) x 100 x 0,8

gdzie:                    C – ilość punktów przyznana za cenę, max 80 pkt.

                               Cn – najniższa cena oferty brutto

                               Co – cena rozpatrywanej oferty brutto

 

Ad.2      Termin realizacji                              

Liczba punktów (maksymalnie – 20 pkt), którą można uzyskać w ramach kryterium „termin realizacji: zostanie obliczona w następujący sposób:

- termin realizacji: do 15 lipca 2016 r. - 20 punktów,

- termin realizacji 22 lipca 2016 r - 0 punktów

 

 

Ocena ostateczna:

Dokonując ostatecznej oceny Zamawiający sumował będzie ocenę cząstkową w odniesieniu do kryterium ceny i termin realizacji wg następującego wzoru:

Ocena ostateczna = suma punktów „cena” + suma punktów „termin realizacji”

Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.

Realizacja zamówienia zostanie powierzona wykonawcy, który uzyska najwyższą ilość punktów.

 

XIII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do zapytania. 

2. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian określa wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiący Załącznik nr 5 do zapytania. Wzór umowy stanowi treść zapytania.

 

 

 

XIII. Integralną częścią zapytania ofertowego są następujące załączniki:

1. Formularz ofertowy

2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia

4. Wykaz wykonanych usług

5. Wzór umowy

6. Opis przedmiotu zamówienia

7. Oświadczenie o braku wykluczenia

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Waldemar Grzegorek
    data wytworzenia: 2016-06-13
  • opublikował: Joanna Suplewska
    data publikacji: 2016-06-13 15:14
  • autor lub odpowiedzialny za treść: Waldemar Grzegorek
    data wytworzenia: 2016-06-13
  • opublikował: Joanna Suplewska
    data publikacji: 2016-06-13 15:14

« wstecz

Adres

Starostwo Powiatowe we Wrześni

ul. Chopina 10
62-300 Września

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 61 640 44 44
fax +48 61 640 20 51

e-mail: starostwo@wrzesnia.powiat.pl

Godziny

Godziny urzędowania

Poniedziałek       8:00 – 16:00

Wtorek - piątek  7:00 – 15:00

Standardy i wytyczne

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj deklarację dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.